گوگل به نحوه بازگرداندن ترافیک Google Discover پس از افت شدید پاسخ می دهد!

مارتین اسپلیت از گوگل می گوید که Google discover یک ویژگی ارگانیک است که مطابق با تقاضا و عادات کاربران است.

مارتین اسپلیت گوگل در جلسه ساعت اداری ژوئیه 2023 به سوالی درباره اینکه پس از افت ترافیک Google Discover چه باید کرد، پاسخ داد. در ادامه مارتین بینش سریعی در مورد آنچه Google Discover روی آن تمرکز می کند ارائه می‌دهد.

Google Discover چیست؟

Discover فید مقالاتی است که ممکن است مورد علاقه کاربران باشد. Google از سیگنال‌هایی در مورد علایق کاربر استفاده می‌کند تا محتوای مرتبط با آن علایق را نشان دهد. اما این موضوع که این موضوعات و علاقه کاربران چگونه رصد می‌شود، مشخص نیست!

هیچ سندی با جزئیات دقیق در مورد سیگنال هایی که Google برای تعیین علاقه کاربر استفاده می‌کند، وجود ندارد. اما برای هر کسی که به Discover توجه می‌کند واضح است که یکی از سیگنال‌ها ممکن است همان چیزی باشد که کاربر جستجو می‌کند.

چگونه ترافیک Google Discover را بدست آوریم و حفظ کنیم؟

این سوال پرسیده شده است:

«دیگر در Google Discover نیستیم و ترافیکی به دست نمی‌آوریم، برای بازگشت چه باید کرد؟»

مارتین اسپلیت گوگل پاسخ داد:

«Discover یک ویژگی ارگانیک است که با تقاضا و عادات کاربران مطابقت دارد.

بنابراین هیچ پاسخ آسانی در مورد چگونگی بازگرداندن ترافیک Discover وجود ندارد.

به طور کلی، محتوایی که ایندکس شده است و دستورالعمل‌های محتوای ما را رعایت می‌کند، می‌تواند در Discover گنجانده شود.

گوگل بر روی تقاضا و عادت های کاربران تمرکز می کند

این توضیح در مورد نحوه عملکرد Google Discover مفید است زیرا نشان می‌دهد که چگونه فرآیند انتخاب با آنچه کاربران می‌خواهند ببینند مرتبط است. صفحه Google در مورد نحوه ورود به Google Discover این نکات را ارائه می‌دهد:

موضوعات تازه و همیشه مفید

در حالی که گوگل محتوای همیشه سبز مرتبط را نشان می‌دهد، سیستم همچنین به دنبال محتوای تازه در موضوعات خاصی است که تمایل به تازگی دارند. به عنوان مثال، موضوعاتی مانند ورزش، فناوری، سرگرمی و محصولات خاص در حال تغییر دائمی هستند، با پیشرفت‌های جدید با موضوعات خبرساز هر روز در طول روز.

گوگل توصیه می کند:

محتوای Discover به‌طور خودکار با انتشار محتوای جدید به‌روزرسانی می‌شود، با این حال Discover برای نشان دادن همه انواع محتوای مفید از سراسر وب طراحی شده است، نه فقط محتوای تازه منتشر شده.»

درباره موضوعات بنویسید نه کلمات کلیدی

مارتین اسپیلیت می‌گوید: یک اشتباه رایج که من در صنعت سئو می‌بینم تمرکز بیش از حد روی کلمات کلیدی یا معنایی کلمات است و به اندازه کافی روی موضوعات نیست. در تجربه من، تمرکز بر معناشناسی کلمات اتلاف وقت است. روی موضوعات مورد علاقه تمرکز کنید.

موضوعات در مورد آنچه در صنعت می‌گذرد و درک آنچه مردم در حال حاضر به آن علاقه مند هستند است. به نظر من، تمرکز بر موضوعات، نویسنده را به ارائه نیازهای مردم نزدیک‌تر می‌کند و این همان چیزی است که Google Discover به دنبال آن است.

صفحه وب Google Discover این موارد را ارائه می دهد:

«به‌عنوان بخشی از جستجوی Google، Discover از بسیاری از سیگنال‌ها و سیستم‌های مشابهی استفاده می‌کند که جستجو برای تعیین محتوای مفید و برای افراد مفید است.»

سیگنال های استفاده شده توسط Google Discover

هنگامی که موضوع درک شد، موضوع نوشتن مقاله به گونه‌ای است که مشخص می‌کند موضوع مقاله در مورد چیست. اینجاست که نویسندگان متمرکز بر کلمات کلیدی و سئوکارانی که نگران معناشناسی هستند راه خود را گم می‌کنند.

در تجربه واقعی من، مقاله‌ای که رتبه‌بندی خوبی دارد، مقاله‌ای است که بر موضوع تمرکز کرده و آن موضوع را به خوبی منتقل می‌کند. وقتی به طرح عنوان، طرح کلی عناصر عنوان استفاده شده در یک مقاله نگاه می کنید، یک مقاله متمرکز بر موضوع، عناوینی را نشان می دهد که شناخت موضوع را بدون نیاز به خواندن جملات آسان می‌کند.

گوگل بهترین روش های زیر را فهرست می کند:

  • از عناوین صفحاتی استفاده کنید که ماهیت محتوا را نشان می‌دهند…
  • تصاویر جذاب و باکیفیت را در محتوای خود بگنجانید…
  • محتوایی را ارائه دهید که برای علایق فعلی به موقع باشد، داستانی را به خوبی بیان کند یا بینش منحصربه‌فردی ارائه دهد.»
  • گوگل همچنین از عناوین گمراه کننده، اغراق، توسل به خشم و موضوعات بیمارگونه یا تکان دهنده توصیه می کند.

نتیجه

Google Discover می تواند منبع خوبی برای ترافیک باشد، اما ثابت نیست. در تجربه من، تمرکز بر روی موضوع، خوب نوشتن، استفاده از یک تصویر متمرکز و مرتبط و حفظ جریان یک استراتژی عالی برای افزایش احتمال به ثمر رساندن ترافیک از Discover است.

منبع خبر

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ