ترندهای کلیدی سئو برای سال 2024

کارشناسان سئو می دانند که با ارزش‌ترین و مهم‌ترین بخش کاری و مهارت شغلی آن‌ها ، توانایی سازگاری با تغییرات است. هر سال با ظهور ابزارهای جدید، امسال با هوش مصنوعی، زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که “سئو مرده است”. اما خب، همه می‌دانند که سئو امروز بیشتر از همیشه سرزنده و پویا است، زیرا کارشناسان سئو خود را به خوبی با تمام تغییرات وفق می‌دهند زیرا آن‌ها با ترندهای کلیدی سئو آشنا هستند!

با طلوع سال جدید، به وجود آمدن هوش مصنوعی با چارچوب‌های موجود به بسیاری اجازه می‌دهد تا در جریان‌های محتوای جدید و فرصت‌هایی برای ارتباط با مخاطبان از طریق کانال‌های جدید حرکت کنند. در سراسر صنعت، سرعت و پیچیدگی استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی باعث رشد سئو می‌شود و باعث ایجاد مزیت برای مخاطبانی می‌شود که هر روز انتظار نوآوری دارند.

اتصال پیشرفته هوش مصنوعی

اتصال پیشرفته هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به بخشی از گردش کار همه برای سئو و بازاریابی تبدیل شده است. در محصولاتی که مصرف می کنیم و نحوه ایجاد و مدیریت محتوا، هوش مصنوعی به جای یک استثنا در زندگی ما به یک انتظار تبدیل شده است.

با توجه به فضای رقابتی و انتظارات مشتری، در سال 2023، شاهد ظهور هوش مصنوعی به عنوان یک پیشرفت برای 100 محصول و ابزار SEO بودیم. در یک نظرسنجی اخیر از Mailchimp، “88٪ از بازاریابان معتقدند سازمان بازاریابی آنها باید استفاده از اتوماسیون و هوش مصنوعی را افزایش دهد تا انتظارات مشتری را برآورده کند و رقابتی بماند.”

در سال 2024، باید انتظار داشته باشیم که این روند ادامه یابد، اما همچنین پیچیده تر شود. اولین تکرارهای جریان اصلی هوش مصنوعی مولد بر کشف این شی درخشان جدید و کارهایی که می تواند انجام دهد متمرکز بود. خلاصه نویسی و تولید محتوا با هوش مصنوعی و تولید کننده تصویر اکنون رایج شده اند. با این حال، پس از این فروش اولیه، کسانی که قبل از رسیدن به هوش مصنوعی مولد چارچوب‌های بازاریابی و سئوی قوی داشتند، اکنون بهترین مکان برای استفاده از این ابزارها هستند.

در ویرایشگر، ابزار متنی Create AI به کاربران اجازه می‌دهد تا کپی‌های متمرکز بر کلمه کلیدی را که برای انواع و اهداف خاص صفحه در نظر گرفته شده است، تولید کنند. برای صفحات دسته بندی، درباره صفحات و سایر صفحات ثابت برای کاربران.

مولد تصویر هوش مصنوعی برای کمک به کاربران برای ایجاد تصاویر گویا برای همراهی وبلاگ ها و سایر محتواها مفید است.

مولد متا تگ هوش مصنوعی همراه با ادغام تحقیق کلمات کلیدی Semrush کار می کند و به اطمینان از اینکه وبلاگ ها و سایر صفحات دارای متا تگ های بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی هستند، کمک می کند.

هر ابزار مبتنی بر چارچوب‌های موجود و اتوماسیون داده‌های پشتیبان است تا نتایج استثنایی به دست آورد. این نقطه شیرین است سئوکاران و بازاریابان دیجیتال شاهد اتوماسیون، هوش مصنوعی و علم داده خواهند بود که آنها را قادر می سازد تا ارزش نوآورانه جدیدی را برای مشتریان و مشتریان به ارمغان آورند.

در طول سال 2024، انتظار داشته باشید که کسانی که دارای داده های قوی و پایه های بازاریابی قوی هستند، با هوش مصنوعی بالغ و یکپارچه برای چیزی فراتر از ترفندهای صرفاً در سالن، به جلو حرکت کنند.

هدلس برای همه کانال

عصر هوش مصنوعی در سال 2024 CMS های هدلس را جذاب تر خواهد کرد زیرا فرصت هایی برای نمایش محتوا به روش های جدید و هیجان انگیز با درگیر شدن با فناوری های مولد بر اساس تقاضا وجود دارد. برخلاف CMS سنتی، هدلس دارای پیشانی (head) یکپارچه نیست. این به توسعه دهندگان و سئوکارها این انعطاف را می دهد تا از طیف وسیعی از فناوری ها برای نمایش محتوا در پلتفرم های مختلف مانند وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه یا دستگاه های اینترنت اشیا از طریق API استفاده کنند. این انعطاف پذیری در چشم انداز بازاریابی چند کاناله نسل TikTok بسیار ارزشمند است. این به این معنی است که headless فرصت های باورنکردنی را در ثبات و کیفیت بازاریابی همه کانالی ارائه می دهد.

مفهوم CMS بدون هد در سال 2023 به حجم بحرانی رسید و در سال گذشته، Wix Headless نیز به این روند پیوست. توانمندسازی توسعه‌دهندگان برای استفاده از سیستم‌های فرانت‌اند Wix با هر پشته فناوری سازگار با مصرف داده‌های یک API RESTful، مانند React و فناوری‌های سمت سرور، مانند Node.js، فرصت‌های روان‌تری برای رشد و آزمایش ایجاد کرده است. ادغام با Github و Netlify گزینه های بیشتری را برای قالب های API، SDK و Next.js باز می کند. این سیستم‌های باز امکانات بی‌نهایتی را ایجاد می‌کنند که بی‌هدف را به ویژه در عصر زایش جذاب می‌کند.

سیستم‌های محتوای هدلس متصل به GPT‌های سفارشی و سایر ابزارهای هوش مصنوعی تقریباً مطمئناً با راه‌حل‌های بدون سر موجود مانند ربات‌های چت ادغام می‌شوند تا تجربیات مولد یکپارچه ایجاد کنند.

مدیریت فید به عنوان یک مهارت سئو

مدیریت فید به عنوان یک مهارت سئو

یکی دیگر از ترندهای کلیدی سئو در سال 2024، ایندکس شدن مطالب است. در طول سال 2023، سئوکاران تغییراتی را در نرخ خزیدن و درصد صفحات ایندکس شده توسط ربات های گوگل مشاهده کرده اند.

اگرچه ایندکس‌سازی هرگز وعده داده نمی‌شود، اما ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا Google شروع به تقسیم‌بندی نحوه خزیدن عناصر مختلف وب‌سایت شما با استفاده از APIها و فیدهای متفاوت در ارتباط با داده‌های ساختاریافته مشخص کرده است.

به نظر می‌رسد راهنمایی‌های Google به‌طور مداوم تولیدکنندگان محتوا را به دسته‌بندی و سازمان‌دهی محتوای خود در کانال‌های اختصاصی Google مانند:

  • Google Merchant Center
  • Google Manufacturer Center
  • اخبار گوگل

نمایه کسب و کار Google

فیدهای هر یک از این کانال ها برای عملکرد بهینه باید بهینه شوند. فیدها باعث ایجاد خطاهای مدیریت نشده و توزیع اطلاعات دقیق و اتلاف وقت برای کاربران و ربات‌ها می‌شوند. مدیریت دقیق مستلزم وضع قوانینی است تا مشخص شود چه چیزی وارد فید می‌شود و پیکربندی فناوری مانند داده‌های ساختاریافته پویا را مدیریت می‌کند تا داده‌ها آزادانه جریان پیدا کنند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردم چشم‌اندازی از ترندهای کلیدی سئو در سال 2024 برای شما عزیزان آماده کنیم. به نظر شما، در سال 2024، چه چیز جدیدی به دنیای پرچالش سئو اضافه خواهد شد؟ در بخش کامنت‌ها بنویسید!

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ