5 نکته برای به حداکثر رساندن تاثیر تبلیغات کلیکی (PPC)

آیا به دنبال به حداکثر رساندن ROI و افزایش رشد با PPC با بودجه محدود هستید؟ با این نکات بیاموزید که چگونه از هزینه تبلیغات خود نهایت استفاده را ببرید. تبلیغات کلیکی می‌تواند یک ابزار تغییر دهنده بازی برای مشاغل کوچک باشد که به دنبال شروع فروش یا افزایش آگاهی از برند و معرفی کردن بیزینس خود به افراد بیشتر هستند. متأسفانه، اگر مراقب نباشید، خرج کردن بیش از حد نیز بسیار آسان است. هنگامی که بودجه شما محدود است، بسیار مهم است که هنگام ایجاد حساب PPC خود را برای موفقیت آماده کنید.

تبلیغات کلیکی می‌توانند در یک بازه چند ماهه سرنوشت کسب‌وکار شما را دسخوش تغییرات جدی کند، یا آن را به موفقیت برساند و یا آن را با هزینه‌های بالا و سنگین نابود کند.بنابراین، قبل از شروع به پول انداختن در تبلیغات کلیکی گوگل یا مایکروسافت، این پنج نکته ضروری را برای به حداکثر رساندن تاثیر تبلیغات PPC با بودجه محدود را بخوانید.

1. اهداف روشنی را تعیین کنید و حساب را حول آنها قرار دهید!

یکی از بهترین چیزها در مورد تبلیغات کلیکی یا PPC این است که راه‌هایی برای دستیابی به اهداف هر کسب و کاری وجود دارد. می‌توانید از بین انواع مختلف کمپین و گزینه‌های پیشنهادی انتخاب کنید، و پلتفرم‌های Google متعددی وجود دارد که می‌توانید در آنها تبلیغ کنید.

زمانی که بودجه، انتخاب‌ها و گزینه‌های شما را محدود می‌کند، مهم است که بفهمید هدف اصلی شما چیست و کمپین‌هایی ایجاد کنید که به شما در رسیدن به آن هدف کمک کنند. آیا به دنبال ایجاد آگاهی بیشتر برای برند خود هستید؟ توییتر و یوتیوب گزینه‌های عالی برای انجام این کار هستند.

شاید شما یک شرکت تجارت الکترونیک هستید که به دنبال خرید و درآمد بیشتر هستید. سپس کمپین‌های جستجو و خرید را در نظر بگیرید. این کمپین‌ها وقتی با هم کار می‌کنند و یک استراتژی کامل را هدایت می‌کنند، بهترین کارآیی را دارند. اما زمانی که بودجه محدود است، زمان آن فرا رسیده است که استراتژی‌های ثانویه را حذف کنید و بر نتایج جستجوی ارگانیک تمرکز کنید.

2. کمپین های خود را ساده و خاص کنید!

هنگام ایجاد کمپین های کلیکی خود، مهم است که خاص باشید. شما می‌خواهید تبلیغات شما تا حد امکان با جستجوی کاربران مرتبط باشد. بسیار مهم است که کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغاتی خود را به گونه ای ساختار دهید که تبلیغات شما مطابق با کلمات کلیدی انتخابی شما باشد.

بیایید از یک شرکت پوشاک به عنوان مثال استفاده کنیم. آنها همه نوع لباس را می‌فروشند، اما می‌خواهند روی تی‌شرت و شلوار جین تمرکز کنند. من می‌خواهم تبلیغاتم تا حد امکان به جستجوی کاربر مرتبط باشد، بنابراین کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغاتی را بر اساس نوع لباس ایجاد می‌کنم:

کمپین: تی شرت

 • گروه تبلیغات: تی شرت
 • گروه تبلیغات: تیشرت زنانه
 • گروه تبلیغات: تیشرت مردانه
 • گروه تبلیغات: تی شرت بچه گانه

کمپین: شلوار جین

 • گروه تبلیغات: شلوار جین
 • گروه تبلیغات: شلوار جین زنانه
 • گروه تبلیغاتی: شلوار جین مردانه
 • گروه تبلیغات: شلوار جین بچه گانه

راه اندازی کمپین‌های کلیکی خود به این روش دو کار را برای شما انجام می‌دهد:

 1. اولین مورد این است که بسیار ساده و قابل درک است. اگر به داده‌های عملکرد همه این گروه‌های تبلیغاتی نگاه کنم، به راحتی می‌توانیم بگوییم:
 2. کدام نوع از محصولات عملکرد خوبی دارند (تی شرت یا شلوار جین).
 3. محصول ما در کدام جمعیت بیشتر محبوبیت دارد (زنان، مردان، کودکان و غیره).

این امر بهینه سازی را بسیار آسان‌تر از زمانی است که همه این محصولات در یک یا دو گروه تبلیغاتی جمع شوند.

مورد دوم این است که هر گروه تبلیغاتی که در بالا ذکر شده است دارای کلمات کلیدی و تبلیغات مخصوص به دسته خود خواهد بود. بنابراین، اگر کسی «تی‌شرت‌های بچه‌گانه» را جستجو کند، تبلیغی که به او نشان داده می‌شود درباره تی‌شرت‌های بچه‌گانه است و او را به صفحه فرود با تی‌شرت‌های بچه‌گانه هدایت می‌کند. اگر ما فقط یک گروه تبلیغاتی برای تی شرت داشتیم، تبلیغات ما باید بسیار عمومی‌تر باشد و احتمال اینکه منجر به خرید شود کمتر بود.

3. از کلمات کلیدی دم بلند(Long-tail Keywords) استفاده کنید!

تبلیغات کلیکی یک پلتفرم مبتنی بر مزایده است که در آن تبلیغ‌کنندگان برای نمایش تبلیغات خود در جستجوی کلمات کلیدی مشخص شده پیشنهاد می‌دهند و فضای تبلیغات به بالاترین پیشنهاد داده می‌شود.

مانند مزایده‌های واقعی، وقتی پول زیادی دارید، برنده شدن بسیار آسان تر است. بنابراین، اگر پول کمتری نسبت به سایر افراد در حراج داشته باشید، چگونه برنده می‌شوید؟ ساده، شما به سراغ مواردی می‌روید که افراد کمتری برای آن پیشنهاد می‌دهند.

در جستجوی پولی، ما به این کلمات کلیدی طولانی می گوییم: کلمات کلیدی که کلمات واجد شرایط بیشتری دارند و حجم جستجوی کمتری دارند. بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

چشمان خود را ببندید و تصور کنید که صاحب یک کسب و کار متخصص در ایجاد برچسب‌های سفارشی هستید. خوب، چشمان خود را باز کنید تا بتوانید به خواندن ادامه دهید، اما از تخیل دست نکشید. شما می خواهید از طریق تبلیغات پولی فروش بیشتری داشته باشید، اما فقط 1500 دلار در ماه دارید که به آن اختصاص دهید.

برای مثال، کلمه کلیدی “سئو” یکی از سخت‌ترین کلمات کلیدی برای رتبه گرفتن است! حال اگر بخواهید برای این کلمه کلیدی تبلیغات کلیکی انجام دهید، طبیعتاً باید هزینه زیادی را متحمل شوید ولی با کمی دستکاری این کلمه کلیدی و تبدیل آن به یک کلمه کلیدی به اصطلاح “دم بلند” می‌توانید شرایط را به نفع خود تغییر دهید. برای مثال، می‌توانید کلمه سئو را به عبارت کلیدی “بهترین شرکت سئو در تهران” یا هر شهر دیگری تبدیل کنید.

4. هدف گذاری موقعیت مکانی خود را محدود نگه دارید!

هدف گذاری موقعیت مکانی عاملی است که به راحتی نادیده گرفته می‌شود اما هنگام تلاش برای موفقیت با بودجه محدود، به ویژه اگر یک بیزینس آنلاین هستید. اگر توانایی ارائه خدمات به مشتریان در سراسر کشور و یا حتی کشورهای دیگر را دارید، ممکن است وسوسه شوید که این کار را انجام دهید.

با این حال، مگر اینکه کسب و کار شما در یک بازار خاص باشد، ممکن است بودجه شما به اندازه کافی بزرگ نباشد که به کل کشور خدمت کند. در عوض، بهتر است این بودجه را به سمت بازارهایی با بالاترین عملکرد اختصاص دهید.

بیایید دوباره از شرکت برچسب‌های قبلی خود بازدید کنیم. برای مثال، بیایید تصور کنیم این شرکت در تهران مستقر است و به سراسر ایران خدمات ارائه می‌کند. حجم جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با برچسب برای پوشش دادن 1500 دلار من در ماه بسیار زیاد است، بنابراین می‌خواهم در مکان‌هایی که تبلیغاتم را نشان می‌دهم استراتژیک‌تری داشته باشم.

شما با نگاهی به هزینه‌های حمل و نقل، می‌توانید متوجه شوید که کدام مناطق کشور برای ارسال محصولات برای شما هزینه کمتری خواهد داشت! موقعیت مکانی را در استراتژی‌های خود جای دهید!

5. وظایف خود را فراموش نکنید!

در طول سال‌ها، Google راه‌اندازی کمپین را با پیشنهادات پیشنهادی خودکار و اعمال خودکار به‌طور تصاعدی آسان‌تر کرده است. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند بدون نیاز به کار بیشتر، موفقیت قابل توجهی داشته باشند – این چیز خوبی است! استفاده از Google Ads نباید آنقدر گیج کننده و پیچیده باشد که برای مدیریت آن نیاز به بازاریابی حرفه‌ای داشته باشید.

با این حال، اگر کمپین‌های خود را راه‌اندازی کنید و اجازه دهید با مدیریت مداوم صفر اجرا شوند، پول روی میز باقی می‌گذارید. هنگامی که کمپین‌های شما شروع به اجرا و جمع آوری داده‌ها می‌کنند، حداقل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 1. کمپین های شما در مقایسه با بودجه ماهانه چقدر هزینه می کنند.
 2. کدام کلمات کلیدی عملکرد خوبی دارند و کدامیک نه.
 3. حذف کلمات کلیدی غیرعملکردی یک راه فوق العاده ساده برای بهبود مستمر عملکرد در طول زمان است.

بودجه کم، نتایج بزرگ

تبلیغات کلیکی می‌تواند ابزار ارزشمندی برای کسب و کارهای کوچک با بودجه محدود باشد، اما برای جلوگیری از هزینه‌های بیش از حد نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. با اجرای این نکات، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که از بودجه‌شان به‌درستی استفاده می‌شود. با مدیریت مداوم، PPC می تواند یک ابزار تغییر دهنده بازی برای محرک رشد و دستیابی به اهداف تجاری شما باشد.

حرف آخر

استفاده از تبلیغات کلیکی یک راه موثر و زود-بازده است که در صورتی برای کسب و کارهای کوچک مناسب است که با شرایط درست استفاده شود و الا همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، ممکن است بیزینس شما را به تعطیلی بکشد! مطمئن‌ترین روش برای کسب و کارهای کوچک با بودجه محدود استفاده از خدمات سئو توسکاوب است! خدمات سئو به شما نتایج ارگانیک همیشگی می‌دهد که می‌تواند در بلندمدت برای بیزینس شما سود بیشتری داشته باشد!

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ