Google Topic Authority: یک سیستم رتبه بندی SEO برای سایت های خبری

Google اطلاعات جدیدی را در مورد سیستم رتبه‌بندی”Topic Authority” یا «موضوع مرجع» که محتوای مرتبط و خبر را ارائه می‌کند، به نفع انتشارات محلی و گزارش‌های اصلی نشان می‌دهد.

مهم‌ترین بخش اخبار:

  • گوگل اطلاعات جدیدی را در مورد یک سیستم رتبه بندی به نام «موضوع مرجع» به اشتراک می گذارد.
  • سیستم Topic Authority نشریات محلی و منطقه‌ای را در اولویت قرار می‌دهد و از گزارش‌های اصلی از تیم‌های خبری آشنا با مکان و موضوع حمایت می‌کند.
  • ناشران باید پوشش عالی در یک حوزه تخصصی خاص ارائه دهند تا با موضوع مرجع موفق شوند.

گوگل اطلاعات جدیدی در مورد یک سیستم رتبه بندی به نام “Topic Authority” فاش کرده است. هدف این سیستم ارائه محتوای مرتبط‌تر، تخصصی‌تر و آگاه‌تر در جستجوی Google و اخبار برای درخواست‌های مربوط به موضوعات تخصصی است.

چرا موضوع مرجع؟

ایجاد موضوع مرجع تلاشی برای رسیدگی به چالش رایجی است که کاربران Google هنگام جستجوی پوشش معتبر در مورد موضوعات خاص با آن روبرو هستند. به عنوان مثال، کاربرانی که به دنبال تفسیر یک متخصص در مورد یک گزارش اقتصادی یا اخبار محلی در مورد یک فاجعه در منطقه خود هستند، اغلب ترکیبی از اخبار عمومی را پیدا می‌کنند که به طور بالقوه آثار علمی بیشتری توسط نشریات با تخصص خاص در این زمینه‌ها را گم می‌شوند.

سیستم Topic Authority به Google اجازه می‌دهد تا نتایج اخبار محلی بیشتری را ارائه دهد. این به Google کمک می کند تا محتوای نشریات محلی و منطقه ای را اولویت‌بندی کند و پوشش مناسب‌تری را برای خوانندگان فراهم کند.

به عنوان مثال، در یک سیل در منطقه کاربر، سیگنال مرجع موضوع محتوای نشریات محلی را که به طور منظم موضوعات آن منطقه را پوشش می‌دهند، اولویت‌بندی می‌کند. علاوه بر این، تاکید بر موضوع مرجع به این معنی است که گزارش اصلی از تیم‌های خبری آشنا با مکان و موضوع به احتمال زیاد ظاهر می‌شود.

گوگل می‌گوید ناشران محلی برای رویدادهای خبری تحت پوشش در منطقه خود بازدید بیشتری دریافت می‌کنند. ناشران با تخصص خاص می‌توانند وقتی محتوای آنها به یک خبر در مورد یک زمینه تخصصی مرتبط باشد، همین انتظار را داشته باشند.

با وجود نداشتن فهرست خاص خود در راهنمای رسمی گوگل برای سیستم‌های رتبه بندی، رابط جستجوی این شرکت می‌گوید که Topic Authority چندین سال است که مورد استفاده قرار گرفته است.

نحوه عملکرد موضوع مرجع

سیستم Topic Authority از طیف وسیعی از سیگنال‌ها برای سنجش سطح تخصص یک نشریه در زمینه‌های خاص استفاده می‌کند. سیگنال های اولیه عبارتند از:

  1. قابل توجه بودن برای یک موضوع یا مکان: سیستم‌های Google می‌توانند بفهمند که آیا یک نشریه به موضوعات یا حوزه‌های خاصی مرتبط است یا خیر.
  2. نفوذ و گزارش اصلی: سیستم Google نحوه استناد ناشران دیگر به گزارش اصلی یک وب سایت را در نظر می گیرد.
  3. شهرت منبع: Google سابقه گزارش های با کیفیت و توصیه های منبع خبره مانند انجمن های حرفه ای را ارزیابی می کند.

توصیه هایی برای ناشران

Google به ناشرانی که قصد موفقیت با موضوع مرجع را دارند توصیه می‌کند به ارائه پوشش عالی در زمینه‌ها و موضوعاتی که به خوبی می‌دانند ادامه دهند. همانطور که Topic Authority بر نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد، مشاهده تغییرات در پویایی کشف و توزیع اخبار جالب بوده است. با تاکید بر پوشش محلی و تخصصی، موضوع مرجع به تمرکز مجدد بر گزارشات عمیق و تجدید حیات روزنامه نگاری تخصصی منجر شده است.

تاثیر بالقوه بر استراتژی های سئو

Topic Authority لایه دیگری را به ترکیب استراتژیک متخصصان سئو اضافه می‌کند. این بر اهمیت تخصص، نفوذ و شهرت یک نشریه تاکید می‌کند و با تلاش‌های مداوم Google برای ارتقای محتوای با کیفیت همسو می‌شود. واضح است که روزهای استراتژی‌های محتوای عمومی و یک‌اندازه برای سایت‌های خبری به پایان رسیده است و کسانی که در توسعه محتوای معتبر در حوزه‌های تخصصی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند، در موقعیت خوبی قرار خواهند گرفت تا از مزایای این سیستم رتبه‌بندی جدید بهره ببرند.

منبع خبر

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ