IndexNow؛ پلاگینی که کارها را آسان تر می کند!

مایکروسافت بینگ که خودش یک موتور جستجو است به تازگی، در تعطیلات سال نو میلادی 2022 یک پلاگین وردپرسی طراحی و منتشر کرده است که با استقبال بسیاری از کارشناسان مواجه شده است. نام این پلاگین IndexNow است. فعال‌سازی این پلاگین در سایت‌های وردپرسی باعث می‌شود به محض انتشار محتوا، درخواست ایندکس آن بطور خودکار به موتورهای جستجو  ارسال شود.

افزونه IndexNow چیست؟

پروتکل IndexNow در اکتبر 2021 توسط دو کمپانی معروف آمریکایی و روسی (مایکروسافت و یاندکس) معرفی شد. وظیفه اصلی این پروتکل همانگونه که پیش‌تر گفته شد، ایندکس سریع محتواهای سایت است. زمانی که این پروتکل برای اولین بار معرفی شد، فعال‌سازی آن برای کسانی که دانش برنامه‌نویسی و نحوه استفاده از پنل هاست را نمی‌دانستند کمی دشوار بود. اما در 6 ژانویه 2022 روشی ساده برای استفاده از این پروتکل برای سایت‌های وردپرسی منتشر کرد و آن هم افزونه یا پلاگین IndexNow بود که با فعال‌سازی آن در سایت‌های وردپرسی به‌راحتی سایت‌ها می‌توانند از پروتکل IndexNow بهره ببرند.

با نصب پلاگین IndexNow بر روی سایت، هر تغییری از جمله ایجاد صفحه جدید، ویرایش یا بروزرسانی و حذف صفحه که توسط شما انجام شود، به طور خودکار درخواست ایندکس آن‌ها برای موتورهای جستجو ارسال می‌شوند. این باعث می‌شود که موتورهای جستجو همیشه آخرین نسخه بروزرسانی شده سایت را داشته باشند.

آیا این افزونه مورد تایید گوگل است؟

در ابتدا دو موتور جستجوی مایکروسافت بینگ و یاندکس از این افزونه استفاده کردند. بعد از این اتفاق، گوگل قول داد که این افزونه و قابلیت‌هایش را مورد امتحان قرار دهد تا ببیند که آیا این قابلیت باعث بهتر شدن کارایی ربات‌ها می‌شود یا نه. اما در حال حاضر  گوگل آن را تایید یا رد نکرده است.

نحوه نصب این افزونه چگونه است؟

  1. وارد حساب ادمین سایت وردپرس خودتان شوید. روی گزینه plugins کلیک کنید و بعد گزینه Add new را انتخاب کنید.
  2. نام افزونه IndexNow را سرچ کنید و بعد آن را نصب کنید.
  3. بعد از نصب، روی گزینه “فعال کردن” یا activate کلیک کنید.
  4. وارد صفحه ادمینی IndexNow شوید و روی گزینه “Let’s get started” کلیک کنید.

منبع خبر: https://searchengineland.com/indexnow-plugin-for-wordpress-378228

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ