7 استراتژی ضروری برای بازاریابی اپلیکیشن

به عنوان یک توسعه دهنده اپلیکیشن، اهمیت داشتن یک استراتژی بازاریابی اپلیکیشن موثر را درک می‌کنید. با توجه به اینکه مصرف کنندگان در سراسر جهان 7 ساعت در روز را در اینترنت می‌گذرانند و بازاریابان از تعداد روزافزونی از کانال‌های بازاریابی استفاده می‌کنند، تعیین دقیق نحوه دسترسی موثر به مخاطبان در ابتدا می‌تواند بسیار دشوار باشد.

بنابراین، چگونه یک برنامه بازاریابی موثر برای اپلیکیشن خود ایجاد می‌کنید؟ ما هشت استراتژی ضروری بازاریابی اپلیکیشن را که باید در سال 2023 بدانید و اینکه چگونه می‌توان از آنها برای دستیابی به جاه‌طلبانه‌ترین اهداف خود در همکاری استفاده کرد، مرور می‌کنیم.

چگونه بازاریابی اپلیکیشن را شروع کنم؟

قبل از اینکه به استراتژی‌هایی بپردازیم که در دسترس شما هستند، بسیار مهم است که بفهمید تحقیقات بازار چقدر به عنوان نقطه شروع برای بازاریابی اپلیکیشن شما ارزشمند خواهد بود.

اپل اپ استور به تنهایی هر ماه هزاران برنامه ارسالی را از برنامه‌های جدید دریافت می‌کند. این به بازاریابان اپلیکیشن چه می‌گوید؟ رقابت برای همه عمودی‌ها شدید است. شما باید بفهمید که با چه چیزی روبرو هستید. رقبای شما چه کاری را به خوبی انجام می‌دهند؟ چگونه می‌توانید در این زمینه پیشرفت کنید؟ چه کاری را خوب انجام نمی‌دهند؟ چگونه می‌توانید این شکاف در بازار را پر کنید؟

تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا درک بیشتری از نحوه استفاده از روش‌های بازاریابی اپلیکیشن موبایلی که در این راهنما توضیح داده شده است، داشته باشید. شما باید بتوانید در مراحل اولیه توسعه به سوالات زیر پاسخ دهید، که همچنین باید زمینه ای را برای تاریخ راه اندازی بهینه برنامه شما فراهم کند.

 1. مخاطبان برنامه شما چه کسانی هستند؟
 2. چگونه می‌توان این مخاطبان را بر اساس مشخصات جمعیتی و علایق در پرسونای کاربر دسته بندی کرد؟
 3. هر بخش چه چیزی از محصول شما می‌خواهد یا نیاز دارد؟
 4. رقبای شما در حال حاضر چگونه همان مخاطبان را هدف قرار می‌دهند؟

شاخص‌های کلیدی عملکرد برنامه من (KPI) چیست؟

پرسونای کاربر راهی هوشمندانه برای توسعه استراتژی بازاریابی اپلیکیشن برای گروه‌های مخاطبان تقسیم‌بندی شده شماست. هر پرسونا نشان دهنده گروهی از کاربران است که انتظار می‌رود سفر کاربری مشابهی داشته باشند. این وظیفه شما به عنوان یک بازاریاب اپلیکیشن است که نیازهای آنها را برآورده کرده و این فرآیند را ساده کنید. شخصیت کاربر با تقسیم کردن مخاطبان به گروه‌هایی بر اساس جمعیت‌شناسی، ترجیحات تلفن همراه و سایر شناسه‌های منحصربه‌فرد مرتبط با برنامه شما ایجاد می‌شود. داشتن درک کامل از این موضوع برای موفقیت اولیه برنامه شما مفید خواهد بود، به شما کمک می‌کند تا با شروع مقیاس‌پذیری، ادامه دهید، و اطمینان حاصل می‌کند که به طور مستمر بر اساس تحقیق و آزمایش تصمیم‌های مبتنی بر واقعیت می‌گیرید.

موفقیت استراتژی بازاریابی اپلیکیشن شما باید با ملاقات با KPI‌های از پیش انتخاب شده تعیین شود. برخی از معیارهای بازار را برای عمودی خود جستجو کنید تا نقطه شروعی را ارائه دهید و با ادامه بازاریابی و جمع‌آوری داده‌های بیشتر سازگار شوید. اندازه‌گیری عملکرد با این شاخص‌های کلیدی عملکرد، دید واضحی از جایی که بازاریابی شما موفق است و زمینه‌های بهبود را شناسایی می‌کند.

KPIهای مهمی‌که باید از آنها آگاه باشید عبارتند از:

 • کاربران فعال
 • هزینه هر خرید (CPA)
 • هزینه هر نصب (CPI)
 • هزینه در هر مایل (CPM)
 • نرخ کلیک (CTR)
 • نرخ تبدیل
 • نرخ ماندگاری

به چه چیزی خلاصه می‌شود: ابتدا مطمئن شوید که برنامه شما نیازهای کاربر نهایی شما را با تقسیم بندی مخاطبان و تحقیقات رقبا برآورده می‌کند، بهترین کار را انجام دهید، سپس قبل از شروع به توسعه استراتژی بازاریابی، KPI خود را تنظیم کنید.

نحوه بازاریابی یک اپلیکیشن: 7استراتژی ضروری بازاریابی اپلیکیشن

1. وب سایت برنامه شما

این معرفی برنامه شما به جهان است. داشتن صفحه فرود یک استراتژی بازاریابی برنامه مهم است که به کاربران امکان می‌دهد در مورد برنامه شما در موبایل یا دسکتاپ اطلاعات بیشتری کسب کنند. این یک استراتژی مقرون‌به‌صرفه است که در آن از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) می‌توان برای جذب کاربران جدید و همچنین وارد کردن استراتژی جذب کاربر پولی شما استفاده کرد. برای شروع، از ابزارهای SEO مانند Semrush یا Ahrefs برای تکمیل تحقیق کلمات کلیدی در مورد موضوع برنامه خود استفاده کنید. از این کلمات کلیدی به عنوان ستون‌هایی برای ساختن یک نسخه قوی و قانع کننده برای وب سایت خود استفاده کنید.

2. بهینه سازی فروشگاه App

بهینه‌سازی اپ استور فرآیند بهبود دید برنامه شما در اپ استور و فروشگاه Google Play است. این شبیه به سئو است، اما به طور خاص برای رتبه بندی شما در نتایج جستجوی فروشگاه برنامه استفاده می‌شود. این برای سفر کاربر شما بسیار مهم است زیرا حتی اگر کمپین شما با موفقیت تعداد زیادی کلیک را برای یک فروشگاه برنامه ایجاد کند، برنامه شما همچنان باید به خوبی در لیست خود ارائه شود تا این سرنخ‌ها به نصب تبدیل شوند. ASO همچنین می‌تواند کاربران ارگانیک را بدون هزینه جذب کند.

درست مانند سئو، ASO از شما می‌خواهد کلمات کلیدی را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنید که به رتبه‌بندی اپلیکیشن شما در اپ استور کمک می‌کنند. مشابه صفحه فرود شما، اضافه کردن اسکرین شات‌ها و ویدیوهای برنامه در حال استفاده ضروری است. از دسته‌های برنامه ثانویه استفاده کنید تا کاربران بیش از یک راه برای یافتن برنامه شما داشته باشند. در صورت امکان، باید ورودی اپلیکیشن فروشگاه خود را نیز برای بیشترین تاثیر بومی‌سازی کنید.

3. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

به عنوان یک بازاریاب اپلیکیشن، نمی‌توانید فعالیت رسانه‌های اجتماعی را از دست بدهید. کاربران هر روز دو ساعت و نیم را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند! این هوشمندانه است که به طور منظم در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود پست کنید و از آن برای چیزی بیش از افزایش آگاهی از محصول خود استفاده کنید. به عنوان مثال، رسانه‌های اجتماعی یک راه عالی برای ایجاد یک جامعه و دریافت بازخورد از کاربرانی است که انگیزه ای برای تماس با شما در برنامه یا از طریق وب سایت شما ندارند.

محتوای کانال‌های رسانه‌های اجتماعی شما می‌تواند شامل ورودی‌های وبلاگ، مسابقات، موضوعات بحث و گفتگو و حتی محتوای تولید شده توسط کاربر باشد. تحقیقات بازار شما به شناسایی فرمت‌های تماس برای عمودی برنامه‌تان، کدام کانال‌ها مؤثرترین و کدام نوع پست‌ها بیشترین تعامل مصرف‌کننده را دارند، کمک می‌کند. کانال‌های جذاب می‌توانند به ویژه برای برنامه‌هایی که دارای عناصر اجتماعی هستند، مانند تناسب اندام و بازی مفید باشند. همچنین می‌توانید رسانه‌های اجتماعی را با این امکان که کاربران به راحتی محتوای برنامه شما را در کانال‌های رسانه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند، در برنامه خود ادغام کنید.

4. اینفلوئنسر مارکتینگ

86 درصد از مصرف کنندگان می‌گویند که اصالت بخش مهمی‌از تصمیم آنها برای حمایت از یک برند است. اینفلوئنسر مارکتینگ، که استفاده از تولیدکنندگان محتوا برای تبلیغ اپلیکیشن شماست، می‌تواند به انتقال شخصیت برند شما در صورت اجرای خوب کمک کند. این استراتژی بازاریابی اپلیکیشن صنعت را با طوفانی مواجه کرده است، به طوری که انتظار می‌رود در سال 2023 هزینه‌های بازاریابی اینفلوئنسر به 6.16 میلیارد دلار برسد.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از اینفلوئنسرها برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود استفاده کرد. مهم است که به خاطر داشته باشید که مرز باریکی بین معتبر بودن از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ و دقیقاً برعکس وجود دارد. مهمتر از همه، انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای برند شما مهمترین قدم خواهد بود.

می‌توانید به اینفلوئنسرها «رایگان» بدهید که آنها بتوانند با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند یا می‌توانید یک محصول پولی را انتخاب کنید. یک تبلیغ پولی به برند امکان کنترل خلاقانه تری را می‌دهد. از سوی دیگر، ارائه کالاهای خود به اینفلوئنسر مناسب راهی مقرون به صرفه برای دستیابی به مخاطبان است. به‌علاوه، این اجازه می‌دهد تا شخصیت منحصربه‌فرد اینفلوئنسر نشان داده شود و باعث می‌شود توصیه‌ها واقعی‌تر به نظر برسد.

عمودی مانند تجارت الکترونیک راه‌های منحصر به فردی برای کار با اینفلوئنسرها خواهد داشت. برای مثال، اینفلوئنسرهای مد می‌توانند از اپلیکیشن شما برای ایجاد لوک‌بوک‌هایی استفاده کنند که می‌توانند در سراسر اپلیکیشن شما نمایش داده شوند و در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذاشته شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ یک راه عالی برای معرفی کاربران به عملکرد برنامه شما و ارائه دلیل منحصر به فرد برای نصب بر اساس علاقه آنها به یک سازنده خاص است.

5. کمپین‌های پولی UA

Paid UA روشی است برای آوردن کاربران جدید به برنامه شما از طریق تبلیغات پولی. این استراتژی بازاریابی اپلیکیشن از شما می‌خواهد که کمپین‌هایی راه‌اندازی کنید و هزینه تبلیغات خود را در طول زمان برای بهترین نتایج تنظیم کنید. با وجود فرمت‌های تبلیغاتی بیشتر از همیشه، می‌توانید حتی کانال‌های بازاریابی سنتی مانند تلویزیون را به کانال‌های عملکرد دیجیتال با قالب‌های تلویزیون متصل (CTV) تبدیل کنید.

برای به دست آوردن بهترین سود برای پول خود (که به عنوان بازگشت سرمایه سرمایه گذاری نیز شناخته می‌شود)، مهم است که پرسونای کاربری را که می‌خواهید جذب کنید و رویدادهای خاصی را که می‌خواهید آنها در نتیجه تلاش‌های بازاریابی خود تکمیل کنند، بشناسید.

هنگام تجزیه و تحلیل موفقیت کمپین‌های خود و تنظیم هزینه‌های خود برای نتایج بهتر در آینده، باید داده‌ها را مشاهده کنید و روندهای رفتار مشتری را مشخص کنید. ارائه‌دهنده انتساب شما با ردیابی تعداد کاربرانی که هر اقدام را انجام داده‌اند، به شما کمک می‌کند این نتایج را اندازه‌گیری کنید. سپس گزارش‌هایی دریافت خواهید کرد که بهترین کانال‌ها، خلاقیت‌ها و موارد دیگر را نشان می‌دهد.

6. کمپین‌های حفظ

نرخ حفظ شما درصدی از کاربرانی است که پس از مدت زمان مشخصی همچنان فعال هستند. تنظیم داده‌ها میانگین نرخ‌های نگهداری در iOS را برای روز 1 (28%)، روز 7 (13%)، روز 21 (8%) و روز 30 (7%) نشان می‌دهد، اما نرخ‌های نگهداری بسته به عمودی برنامه می‌تواند بسیار متفاوت باشد. .

پس از به دست آوردن تعدادی کاربر، بازاریابان اپلیکیشن می‌توانند توجه خود را به حفظ به عنوان وسیله ای برای افزایش ارزش طول عمر (LTV) و ROAS معطوف کنند. این یک استراتژی عالی است زیرا نگهداری کاربران ارزان‌تر از به دست آوردن آنهاست. هدف این است که مشخص شود کاربران معمولاً از کجا سرگردان می‌شوند و قبل از این اتفاق آنها را حفظ می‌کنند. برای بهترین نتایج، با ارزش ترین کاربران خود را شناسایی کنید و تلاش‌های خود را برای حفظ و نگهداری روی این گروه متمرکز کنید.

نرخ حفظ همچنین می‌تواند زمینه‌های بهبود برنامه شما را برجسته کند. به عنوان مثال، اگر می‌بینید که در روز 1 نرخ نگهداری به‌طور غیرمعمول پایینی دارید، ممکن است مشکلی در ورود به سیستم یا تجربه ورود شما وجود داشته باشد. راهنمای Adjust را برای استراتژی‌های حفظ کاربر بخوانید تا درباره کمپین‌های حفظ اطلاعات بیشتر بدانید. این شامل KPIهایی است که باید اندازه گیری کنید، رویدادهایی که باید ردیابی شوند و سایر بهترین شیوه‌ها.

7. بازاریابی ایمیلی

ایجاد یک لیست پستی یک راه عالی برای به روز رسانی منظم کاربران و ارسال پیشنهادات تبلیغاتی است. این استراتژی بازاریابی اپلیکیشن می‌تواند به شما در افزایش نرخ نگهداری و کسب درآمد کمک کند. بازاریابان عمدتاً از ایمیل برای UA (84٪) و حفظ (74٪) استفاده می‌کنند.

یک مزیت قابل توجه برای بازاریابی ایمیلی این است که یک کانال بازاریابی انتخابی است. این بدان معناست که فقط کسانی که علاقه نشان داده اند در معرض محتوای بازاریابی شما قرار می‌گیرند. بازاریابی ایمیلی همچنین یک راه عالی برای ارائه مزایای منحصر به فرد به وفادارترین کاربران شما است.

CTA شما برای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی حیاتی است. حتی ترفندهای کوچک نیز می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. به عنوان مثال، وب‌سایت سخت‌افزاری Toast دریافت که داشتن یک فراخوان برای اقدام، کلیک‌ها را تا 371 درصد برای کمپین‌های ایمیل افزایش می‌دهد. همچنین مهم است که ایمیل‌ها را برای بهترین نتایج شخصی سازی کنید. Hubspot دریافت که CTA‌های شخصی سازی شده 202٪ از CTA‌های اولیه بهتر عمل می‌کنند. متغیرهای مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است.

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ