Google نحوه انتخاب الگوریتم های جستجو را شفاف سازی می‌کند

گوگل راهنمای قطعات جستجوی خود را به روز کرد تا روشن کند که چگونه الگوریتم انتخاب می کند چه چیزی در نتایج جستجو استفاده شود.

Google مستندات قطعه جستجوی خود را به روز کرد تا مشخص کند چه چیزی بر الگوریتم Google برای انتخاب چیزی که به عنوان قطعه در نتایج جستجو نمایش داده می شود تأثیر می گذارد. این تغییر ممکن است نشان دهنده یک تغییر بزرگ در نحوه نگارش توضیحات متا و نحوه بهینه سازی محتوا باشد.

حتماً خبر قبلی با عنوان “نظر جان مولر در تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی” را مطالعه کنید.

بخش های نتایج جستجوی Google

یک صفحه وب نمایش داده شده در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) شامل یک عنوان، یک URL breadcrumb و یک توضیح یک تا دو جمله ای از آنچه صفحه وب درباره آن است، می باشد. قسمت آخر قطعه قطعه نام دارد. یک قطعه به عنوان یک توضیح مختصر یا مختصر از آنچه صفحه وب درباره آن است تعریف می شود.

به طور سنتی این قطعه از توضیحات متا مشتق شده است. اما مدتی است که اینطور نیست.

Google Clarifies Snippet Guidance

گوگل اسناد جستجوی مرکزی خود را به روز کرد تا مشخص کند که محتوای صفحه منبع اصلی منبع اصلی این قطعه است. تغییرات همچنین واضح‌تر نشان می‌دهد که داده‌های ساختاریافته و توضیحات متا منبع اصلی قطعات جستجو نیستند.

اسناد رسمی برای تغییر می گوید:

«What: در مستندات ما درباره قطعه‌ها روشن شد که منبع اصلی قطعه، خود محتوای صفحه است.

چرا: عبارت قبلی به اشتباه نشان می‌دهد که داده‌های ساختاریافته و عنصر HTML توضیحات متا منابع اولیه برای قطعه‌ها هستند.

آنچه در مستندات اسنیپت گوگل تغییر کرد

Google مقدار قابل توجهی از کلمات را از نسخه قبلی اسناد حذف کرد.

این همان چیزی است که قسمت اول اسناد قبلاً توصیه می کرد:

گوگل از تعدادی منبع مختلف برای تعیین خودکار قطعه مناسب استفاده می کند، از جمله اطلاعات توصیفی در تگ توضیحات متا برای هر صفحه. همچنین ممکن است از اطلاعات یافت شده در صفحه استفاده کنیم یا نتایج غنی را بر اساس نشانه گذاری و محتوای صفحه ایجاد کنیم.”

نسخه قبلی نشان می‌دهد که این قطعه بیشتر از توضیحات متا گرفته شده است و می‌گوید که Google «ممکن است» محتوای درون صفحه را نیز برای قطعه انتخاب کند. اسناد به روز شده اکنون روشن می کند که محتوای صفحه منبع اصلی قطعه است و از کلمه “می” برای توضیحات متا استفاده می کند.

این نسخه جدید مستندات است:

گوگل در درجه اول از محتوای صفحه برای تعیین خودکار قطعه مناسب استفاده می کند. زمانی که صفحه را بهتر از سایر بخش‌های محتوا توصیف می‌کند، ممکن است از اطلاعات توصیفی در عنصر توضیحات متا استفاده کنیم.

مقدار قابل توجهی از محتوا حذف شده است

گوگل همچنین یک پاراگراف کامل از محتوا را حذف کرد و آن را با اسناد جدید جایگزین کرد. حذف و افزودن هر دو به طور چشمگیری پیام اسناد را تغییر می دهد.

این بخش حذف شد:

«صاحبان سایت دو راه اصلی برای پیشنهاد محتوا برای قطعه‌هایی که ایجاد می‌کنیم، دارند:

نتایج غنی: داده‌های ساختاریافته را به سایت خود اضافه کنید تا به Google در درک صفحه کمک کنید: به عنوان مثال، یک بررسی، دستور غذا، تجارت یا رویداد. درباره اینکه چگونه نتایج غنی می توانند فهرست سایت شما را در نتایج جستجو بهبود بخشند، بیشتر بیاموزید. تگ‌های توضیحات متا: گوگل گاهی اوقات از محتوای تگ <meta> برای تولید قطعات استفاده می‌کند، اگر فکر کنیم که توضیحات دقیق‌تری نسبت به آنچه که مستقیماً از محتوای صفحه برداشت می‌شود به کاربران ارائه می‌دهند.

این عبارت جدید است:

“قطعات در درجه اول از خود محتوای صفحه ایجاد می شوند. با این حال، گوگل گاهی اوقات از عنصر توضیحات متا HTML استفاده می کند، اگر ممکن است توضیحات دقیق تری از صفحه به کاربران ارائه دهد تا محتوایی که مستقیماً از صفحه گرفته شده است.

تغییر در راهنمایی برای سئو به چه معناست

بسیاری از راهنماهای SEO که به صورت آنلاین (به اشتباه) منتشر می شوند توصیه می کنند که بهترین راه برای بهینه سازی توضیحات متا استفاده از آن به عنوان “کپی تبلیغاتی” و استفاده از “کلمات کلیدی هدف” در آن است. ایده این است که کلمات کلیدی نمایش داده شده در اسنیپت ها در SERP ها پررنگ می شوند و آنها را متمایز می کند، بنابراین کلمات کلیدی در توضیحات متا کلمات کلیدی پررنگی به دست می آورند که توجه را به آن جلب می کند و باعث افزایش نرخ کلیک می شود.

این توصیه 100٪ اشتباه است و قدیمی است. افزودن کلمات کلیدی به توضیحات متا مهم نیست (توضیحات متا برای رتبه بندی استفاده نمی شود) و هدف از توضیحات متا جلب کلیک ها از SERP ها نیست. این توصیه قدیمی و قدیمی است و باعث می شود Google از توضیحات متا برای قطعه استفاده نکند.

استفاده صحیح از توضیحات متا برای توصیف دقیق و مختصر آنچه در صفحه وب است، نقطه است.

مشخصات رسمی HTML W3C برای توضیحات متا، استفاده صحیح از توضیحات متا را مشخص می کند:

«مقدار باید یک رشته آزاد باشد که صفحه را توصیف کند. مقدار باید برای استفاده در فهرستی از صفحات مناسب باشد، به عنوان مثال. در یک موتور جستجو نباید بیش از یک عنصر متا وجود داشته باشد که ویژگی نام آن به شرح مقدار در هر سند تنظیم شده باشد.”

گوگل علاقه ای به نمایش قطعات بهینه شده برای جستجو ندارد. آن‌ها می‌خواهند شرحی از آنچه صفحه وب درباره آن است را نشان دهند و توصیه‌های Google در مورد نحوه نوشتن توضیحات متا با مشخصات رسمی HTML توضیحات متا مطابقت دارد.

این روشی است که گوگل برای نوشتن توضیحات متا توصیه می کند:

«Google گاهی اوقات از تگ <meta name=”description”> از یک صفحه برای ایجاد یک قطعه در نتایج جستجو استفاده می کند، اگر فکر کنیم که توضیحات دقیق تری نسبت به محتوای موجود در صفحه به کاربران ارائه می دهد. تگ متا توضیحات عموماً با خلاصه‌ای کوتاه و مرتبط از موضوع یک صفحه خاص، به کاربران اطلاع می‌دهد و به آنها علاقه مند می‌شود.»

سپس گوگل محتوای یک متا توضیحات را با استفاده از تشبیهی که آن را با تبلیغ چیزی در قالب یک طرح مقایسه می‌کند، توصیف می‌کند:

“آنها مانند زمینی هستند که کاربر را متقاعد می کنند که صفحه دقیقاً همان چیزی است که آنها به دنبال آن هستند.”

گوگل نمی‌گوید که برای توضیحات متا از آن استفاده کنید. از کلمه “مثل” استفاده می شود که به معنای تشبیه، مقایسه است.

منبع خبر

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ