Google Core Web Vitals در 12 مارس Interaction را به Next Paint اضافه می کند

اکنون تاریخ مشخصی را می دانیم که Google چه زمانی FID را با INP به عنوان معیار اصلی Web Vitals جایگزین می کند.

در 12 مارس 2024، Google به‌عنوان معیار اصلی Web Vitals، تاخیر ورودی اول (FID) را با Interaction to Next Paint (INP) جایگزین می‌کند. خبر جایگزینی INP به FID جدید نیست و ما می دانستیم که در ماه مارس منتشر می شود اما اکنون تاریخ مشخصی داریم – 12 مارس.

گوگل امروز در وبلاگ Web.dev خود نوشت: “امروز، ما اعلام می کنیم که INP به طور رسمی به Core Web Vital تبدیل می شود و در 12 مارس سال جاری جایگزین FID خواهد شد و FID در این انتقال منسوخ خواهد شد.” شایان ذکر است که INP رسماً به Core Web Vital تبدیل خواهد شد و در 12 مارس سال جاری جایگزین FID خواهد شد. نتیجه دیگر این است که FID دیگر یک Core Web Vital نخواهد بود و رسماً منسوخ و از برنامه حذف خواهد شد.

Interaction to Next Paint چیست؟ به عنوان یادآوری، INP معیاری است که از داده‌های API زمان‌بندی رویداد استفاده می‌کند. پاسخگویی یک صفحه وب را ارزیابی می کند.

گوگل گفت، تعاملی که باعث می‌شود صفحه‌ای پاسخگو نباشد، منجر به تجربه کاربری ضعیف می‌شود. INP تأخیر تمام فعل و انفعالاتی را که کاربر با صفحه انجام داده است مشاهده می کند و یک مقدار واحد را گزارش می کند که همه (یا تقریباً همه) تعاملات در زیر قرار دارند.

گوگل مثال زیر را از نحوه پاسخگویی ضعیف در مقابل خوب ارائه کرد:

در سمت چپ، کارهای طولانی مانع از باز شدن آکاردئون می شوند. این باعث می شود که کاربر چندین بار کلیک کند و فکر می کند تجربه شکسته است. وقتی رزوه اصلی به خود می رسد، ورودی های تاخیری را پردازش می کند و در نتیجه آکاردئون به طور غیرمنتظره ای باز و بسته می شود.

چه چیزی در حال تغییر است. Google در 12 مارس 2024، معیار FID را با معیار INP به عنوان بخشی از Core Web Vitals جایگزین خواهد کرد. کنسول جستجوی Google در اواخر امسال INP را در گزارش Core Web Vitals گنجانده است تا بتوانید اندازه گیری امتیازات INP جدید خود را شروع کنید.

وقتی INP در ماه مارس جایگزین FID شود، گزارش کنسول جستجوی Google نشان دادن معیارهای FID را متوقف می‌کند و از INP در آینده استفاده می‌کند.

چرا ما اهمیت می دهیم. بسیاری از سئوکاران زمان زیادی را بر روی Core Web Vitals و امتیاز FID، خوب یا بد، متمرکز کرده‌اند. اکنون همان سئوکاران احتمالاً تمرکز خود را از FID به INP تغییر خواهند داد. در اینجا راهنمای گوگل در مورد نحوه بهینه سازی برای INP است.

مدتی فرصت داشتیم تا برای این تغییر آماده شویم، حتی گوگل در اواسط سال گذشته گزارش های جدید INP را به کنسول جستجو اضافه کرد.

به طور کلی، من همچنان توصیه می کنم در این معیارها غرق نشوید. حتی گوگل می گوید که آنها تنها یک جنبه هستند که باید هنگام بهبود تجربه صفحه سایت خود در نظر بگیرید.

می دانید، هنگام مرور وب سایت خود، واکنش گرا و سریع است. شما همیشه نیازی به ابزار شخص ثالث ندارید تا به شما بگوید. بنابراین سایت های عالی برای کاربران خود بسازید اما در مورد این امتیازات وسواس نداشته باشید.

بنابراین به امتیاز INP خود نگاهی بیندازید و ببینید آیا بهبودهای سریعی وجود دارد که ممکن است بخواهید انجام دهید یا خیر.

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ